Služby‎ > ‎Skupinové cvičení‎ > ‎

SM Systém

SPS (spirální stabilizace páteře) = SM SYSTÉM
SPS = SM SYSTÉM

PRO KOHO JE CVIČENÍ SM SYSTÉMU VHODNÉ

Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 let do 100 let – děti, ženy, muži, senioři, těhotné, nevrcholové i vrcholové sportovce. 
SM systém je vhodný pro lidi s problémy bolesti zad nebo kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů – kloub kyčelní, kolenní a ramenní, kluby nohou a klenba nožní. Tuto metodu využívá i mnoho vrcholových sportovců jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.

CO JE SM SYSTÉM
Metoda "SM systém" neboli "Stabilizační a Mobilizační Systém" se opírá o 35 let postupného vývoje a 30 let klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy. 
V Německu je dokonce léčba (cvičení SM systém) touto metodou hrazena zdravotní pojišťovnou

Cvičení se skládá se sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce a tím umožňují protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci. Díky špatným návykům (sedavé zaměstnání, práce na notebooku) máme spirální svalové zřetězení ochablé a zároveň velmi přetěžované vertikální svalové zřetězení, které způsobují stlačování obratlů k sobě a meziobratlové ploténky jsou namáhány.

STAČÍ 15 MINUT DENNĚ

Po zacvičení 12ti cviků SM systému za 10 minut, uděláte regenerační, protahovací a zároveň posilovací zdravotní program pro Vaše tělo. Díky jednoduchosti a nenáročnosti, lze provádět doma, na zahradě či u vody. Stačí si jen koupit elastické lano a můžete cvičit. 

JAK ZAČÍT?

Stačí si koupit cvičební set s elastickým lanem, knihou a DVD. Pro dokonalé naučení 12ti základních cviků, doporučujeme absolvovat alespoň 10 lekcí cvičení SM systému ve skupině, kde na Vás bude dohlížet zkušený cvičitel. Pro bezchybnost cvičení a jistotu během provádění cviků je vhodná individuální lekce u terapeuta s manuálními technikami SM systému.
       
Skupinové hodiny

Sm systém Praha 10 skupinové lekce


Bc. Zuzana Kereškéni
 
fyzioterepie Praha 10 Bc. Zuzana Kereškéni

fyzioterapeutka

Individuální terapie
u Zuzany
606 670 992

Bc. Martin Trávník
 
Bc. Martin Trávník fyzioterepie Praha 10

fyzioterapeut

Individuální terapie
u Martina
777 621 621