Bc. Cecilie Sudová

 

Pracuji na 3. Lékařské fakultě v Anatomickém ústavu. Anatomie mi není cizí a díky vlastním zkušenostem s bolestmi zad a pohyblivostí jsem se rozhodla pro absolvování kurzu spirální stabilizace páteře SPS (SM Systém 1. A, B, C, D). Dále jsem absolvovala kurz sportovní a rehabilitační masáže.

Nyní vedu v Centru zdravých zad skupinové cvičení SM systém a poskytuji rehabilitační masáže.

Tak si semnou přijďte zacvičit, nebo se uvolnit při masáži.

Něco málo o mě a o mých zkušenostech s bolestmi zad:

Sport mi byl blízký už od dětství. Lyžovat jsem začala od 3 let, dále mezi mé sporty patří běžecké lyžování, vodní lyžování, cyklistika, běh, turistika, motosport , dříve i motokros (to už je opravdu sport) a celkem novým oblíbeným sportem je pro mě paddleboarding.

Jak se někdy říká – sportem k trvalé invaliditě, tak tento slogan se týkal i mě. V 16 letech jsem měla vážnou nehodu na motorce. Následkem byla zlomená žebra, odražená ledvinu a náraz celého těla se podepsal i na mých zádech. Asi 6 let po nehodě jsem začala běhat kolem 6km 2x týdně. Také jsem začala rekreačně jezdit motokros. Otřesy z těchto sportů mému tělu po nehodě nepomohly a jednoho dne jsem se nenarovnala a na magnetické rezonanci mi byl zjištěn výhřez meziobratlové ploténky – 6mm L5-S1.

Na neurologii mi doporučili operaci, ale dali mi čas na rozmyšlení. Bolesti byly velké, unavující a já už byla zoufalá. Navštívila jsem fyzioterapeuta, který mi řekl, že na operaci mám jít až tehdy – kdy budu nohu tahat za sebou. Odblokoval mi záda, poradil mi cviky a během pár dnů jsem byla skoro bez bolestí. Časem, když už mě záda nebolela, tak jsem s cvičením trochu polevila a to byla chyba. Opět se mi vrátily stejné bolesti. Po další návštěvě fyzioterapeuta jsem se už snažila poctivě cvičit. Chodila jsem cvičit do fit centra – kde jsem měla trenérku, která mě kontrolovala a radila. Nedlouho potom jsem začala chodit na skupinové cvičení SM Systém do Centra zdravých zad.

Služby
Objednejte se

 

Nebo zavolejte na číslo 736 538 366

Případně mi můžete napsat na cecilie@centrumzdravychzad.cz

Certifikáty