Bc. Jan Pešout

Cvičitel

Jmenuji se Jan Pešout a se cvičením SM systému jsem se poprvé setkal v listopadu r. 2016. Ale vraťme se trošku zpět do minulosti. Převážnou většinu svého života jsem se věnoval nějakému druhu sportu, rok 2012 byl ale zlomovým. Dalo by se říci, že šlo o celkovou změnu životního stylu – pravidelný pohyb, lepší stravování, vzdělávání se, naslouchání svému tělu =  „Streetworkout“ (cvičení s vlastní vahou, převážně v přírodě s partou přátel). V roce 2013 jsem dále propadl závodům typu „OCR“ (Obstacle races – překážkové běhy).

Všechny tyto aktivity, které mě sice naplňovaly, sebou přinášely občas i menší bolístky, které v mém případě přerostly až ve velké zranění.

Jak jsem již zmínil výše, vždy naslouchejte svému tělu…..bohužel, jsem nenaslouchal pozorně. Postupným přetěžováním a minimálním kompenzačním cvičením, nesprávným dodržováním dostatečné regenerace jsem si od lékaře,  v listopadu loňského roku, vyslechl diagnózu: „s největší pravděpodobností máte vyhřezlou meziobratlovou ploténku v bederní oblasti“, což potvrdila i následná magnetická rezonance s výsledkem – výhřez 6 mm v oblasti L5 S1. Najednou cítíte bezmoc, nejste schopni ujít ani  50 m a vyvenčit svého milovaného psa. Lékaři Vám s radostí předepisují léky proti bolesti. Člověk se ocitne na rozcestí, kdy se musí rozhodnout, buď budu ležet a poslušně polykat předepsané léky nebo i přes bolest vstanu a něco s tím udělám.

A to je ten důvod, kdy jsem vyhledal Centrum zdravých zad. 14 dní po mém úrazu jsem začal s pravidelným cvičením SM systému. Každým týdnem byl znát veliký pokrok, pocit úlevy se dostavoval po každé odcvičené lekci. Následovalo pořízení SM lan domů…přiznám se, cvičil jsem 3x – 5x denně po 10 minutách. Nyní po absolvování SM kurzů 1. A, B, C, D vedu v Centru zdravých zad skupinové lekce.

Zpětně mohu říci,  že opravdu i ta špatná zkušenost jako je úraz, mě posunula mnohem dále a začal si opravdu vážit svého těla a hlavně pozorně mu naslouchat.

Jsem rád, že Honza dnes vede kurzy.
Přijďte si s ním zacvičit a přesvědčíte se semi. Stojí to za to.

Služby

 

Objednejte se

Nebo zavolejte na číslo 605 207 358.

Případně mi můžete napsat na honza@centrumzdravychzad.cz.

Certifikáty